Херта пропиля аванс от 3:1 в голово шоу с Вердер (видео)

Отборите на Вердер (Бремен) и Херта (Берлин) сътвориха истинско голово шоу в мача помежду си от 19-ия кръг на германското първенство. Срещата на "Везерщадион" завърши без победител - 3:3, като гостите от Берлин могат да съжаляват повече за пропуснатите 2 точки, тъй като водеха в резултата с 3:1 четвърт час преди края.

Столичани изиграха силно първо полувреме, в което реализираха два безответни гола. Първо Владимир Дарида изведе Херта напред в резултата с мощен далечен шут в 29-ата минута, а в 41-ата Марвин Платенхарт с великолепен изстрел от фаул бе точен за 0:2. Резервата Фин Бартелс намали на 1:2 в 67-ата минута, но Саломон Калу реализира нов гол за берлинчани 4 минути по-късно и Херта изглеждаше близо до победата. "Бременските музиканти" обаче шокираха противника си с два гола за 2 минути. В 75-ата минута перуанският ветеран Клаудио Писаро вкара за 2:3 от дузпа, а в 77-ата Сантиаго Гарсия изравни резултата.

Херта вече няма поражение в последните си 5 срещи, като в последните си 3 мача нямаше допуснат във вратата си гол, но ето, че днес стражът Руне Йорщайн трябваше три пъти да вади топката от мрежата си. Берлинчани са трети в подреждането с 34 точки, на 10 зад втория Борусия (Дортмунд). Лидер продължава да е Байерн (Мюнхен) с 49 точки и мач по-малко. Вердер е 15-и с 19 точки и е само на точка пред 16-ия Щутгарт.