Шалке срази Дармщат като гост (видео)

Отборът на Шалке 04 надигра с 2:0 като гост Дармщат 98 в мач от 19-ия кръг на германската Първа Бундеслига. Макс Майер изведе "кралскосините" от Гелзенкирхен напред в резултата в 43-ата минута. Осем минути след почивката пък младият талант на гостите Льорой Сане удвои аванса на Шалке в резултата, а други попадения до края на двубоя не бяха отбелязани.

Шалке заема пета позиция в класирането с 30 точки - на една зад четвъртия Байер (Леверкузен) и на 4 зад третия Херта (Берлин). Лидер е Байерн (Мюнхен) с 49 точки (и мач по-малко), пред Борусия (Дортмунд) с 44 точки. Дармщат е 14-и с 21 точки. Тимът е на 3 точки над опасната зона.