Майнц излъга Борусия (М) (видео)

Отборът на Майнц 05 постигна минимална победа с 1:0 в домакинството си на Борусия (Мюонхенгладбах) от 19-ия кръг в Бундеслигата. Червените спазиха традицията винаги да печелят първия си мач на свой терен за годината, макар и успехът им да дойде  доста изстрадано.

Играчите на Майнц взеха преднина сравително рано. Още в 21-ата минута Хайро Сампейро проби през няколко защитници и изведе Кристиан Клеменс на границата на наказателното поле, а той с прекрасе удар прехвърли вратаря за 1:0.

В края на полувремето гостите обаче претендираха за дузпа за нарушение срещу Йонас Хофман в наказателното поле, но съдията подмина ситуацията.

През втората част Борусия имаше няколко голови положения, а най-фрапантното от тях бе в 72-ата минута, когато на два пъти играчи на гостите направиха непростими пропуски отблизо, като при втория удар и вратарят Лорис Каруис демонстрира прекрасен рефлекс, за да поази вратата си.

В крайна сметка обаче Майнц удържа крехката си преднина и прибави три точки в актива си, който набъбна на 27 и изкачи тима до 5-ото място в класирането. Борусия пък остава на 4-ата позиция с 29 точки.