Тошко Неделев се завърна с гол за Ботев (видео)

Родният национал Тодор Неделев се завърна с гол за любимия си Ботев (Пловдив) при загубата с 1:3 в контролата с Висла (Краков). Проверката на "канарчетата" пред предавана пряко по Sportal.bg. 22-годишният техничар облече своята фланелка с №8 на гърба и започна срещата от първата минута, а в 20-ата с глава вкара за 1:0. Играчът на Майнц 05 игра отдясно на крилото, като се отличи с няколко добри отигравания освен попадението, а на почивката бе заменен. Минута преди края на първата част поляците изравниха с гол на Малецки, а през втората част, когато на терена бяха вече резервите и юношите на "жълто-черните" Павел Бложек с два гола между 78-ата и 88-ата минута нанесе първа загуба в подготовката на Ботев.

Никола Костов започна на вратата с Виктор Голас, двойката централни защитници пред него оформяха Кристиян Димитров и Орлин Старокин, а като крайни бранители стартираха Йордан Христов и Игор Ощипко. Пред карето в отбрана излезе Милен Гамаков, а Лъчезар Балтанов и Мариян Огнянов действаха зад изнесения в предни позиции Грегъри Нелсън, а по фланговете играха Рахави Кифуети и Тодор Неделев.

В началото не бе отсъдена дузпа на пловдивчани, след като Димитров бе повален с ръце в наказателното поле. Отлична атака в 20-ата минута завърши с гол с глава на Неделев. Балтанов изведе майсторски Кифуети отляво, който центрира и връхлитащия Неделев с глава прати топката в мрежата.

В 35-ата минута Балашов пропусна да изравни от няколко метра, когато прати топката високо над вратата. Кифуети пропусна уникален шанс да удвои, когато в 43-ата минута се откъсна сам срещу стража на Висла от центъра, но пое лошо топката. При следващата атака Висла изравни - Малецки стреля извън наказателно поле в долния десен ъгъл на Голас, който не успя да спаси и топката влезе мрежата.

На почивката Костов направи четири промени, а след 60-ата минута пусна и останалите си играчи на терена. Класата на Ботев падна, а Висла вкара два гола. Резервата Брожек в 77-ата минута даде аванс на Висла след силен удар, който бе нанесен след центриране отдясно. Отново той десет минути по-късно навърза двама защитници и прати топката в мрежата за 1:3. "Канарчетата" могат да бъдат доволни от показаното особено през първите 40 минути днес.

Първата част на срещата бе наблюдавана от Ивайло Петев и Алекси Желязков, а втората само от Желязков, тъй като Петев отиде да следи изявите на Лудогорец.

Ботев победи с 4:1 Поли Тимишоара в първата си проверка преди няколко дни, а днес записа първа загуба.

БОТЕВ (ПД) - ВИСЛА (КРАКОВ) 1:3

1:0 Неделев (20)
1:1 Малецки (44)
1:2 Брожек (78)

1:3 Брожек (88)

БОТЕВ (ПД): Голас (46-Галев), Христов (60-Филипов), Старокин (73-Купенов), Димитров (46-Терзиев), Ощипко (60-Марин), Гамаков (46-Серкан), Балтанов (60-Васев), Огнянов (60-Камберов) , Нелсън (60-Игнатов), Кифуети (60-Колев), Неделев (46-Милев)

ВИСЛА: Михал Мишкиевич, Рафал Пиетжак, Мачей Садлок, Алан Урига, Зденек Ондрашек, Томаш Цивка, Лукаш Бурлига, Рихард Гузмич, Виталий Балашов, Якуб Бартош, Патрик Малецки (Михал Бухалик, Бобан Йович, Аркадиуш Гловацки, Рафал Богуски, Кжищоф Джазга, Павел Брожек, Кристиан Куява, Пьотър Жемльо, Рафаел Кривеяро, Доналд Гурие