Спартак Москва разби Мъри и Астана, Попето с гол

Ивелин Попов вкара гол при победата на руския футболен клуб Спартак Москва над водения от Станимир Стоилов тим на Астана от Казахстан. Нападателят на българския национален отбор се отчете и с два голови паса в приятелския мач, който беше проведен на "Заед спорт сити" в Абу Даби, ОАЕ. Първото полувреме завърши при нулево равенство, а в 55-ата минута Ивелин Попов пусна извеждащ пас към Зе Луиш и националът на Кабо Верде вкара гол за 1:0. Българският национал направи и втората си асистенция към Зе Луиш, след като в 72-та минута овладя топката на десния фланг и я изпрати в наказателното поле, където непокритият нападател на московчаните се разписа за 2:0.

Куинси Промис вкара третия гол в срещата в 79-ата минута, а Ивелин Попов покачи на 4:0 само две по-късно. Бившият нападател на Литекс се възползва от лоша намеса на резервния страж Александър Мокин при центриране и засече топката на далечна греда в мрежата. Крайното 5:0 оформи Александър Зуев, който подаде за гола на българина. Ивелин Попов игра само през второто полувреме на контролната среща.