Очаквайте в 17:00 - Женско футболно първенство: Пълдин - Локомотив (Стара Загора)

Лил прегази Бордо и се класира на финал за Купата на Лигата (видео)

Отборът на Лил е първият сигурен финалист в турнира за Купата на Лигата във Франция. Тази вечер съставът на Фредерик Антонети разби с категоричното 5:1 Бордо в сблъсъка от 1/2-финала и така си осигури продължаване напред и шанс да се пребори за трофея. Ясин Бензия в 7-ата, автогол на Людовик Сане в 33-ата, Адама Сумаоро в 45-ата, Ерик Ботеак в 56-ата и Софиан Буфал в 93-ата минута бяха точни за домакините, а Клеман Шантом бе авторът на единственото попадение за гостите в 33-ата минута.

Домакините откриха резултата още в 7-ата минута, когато защитник на Бордо се сблъска с вратаря Жером Приор, което позволи на Ясин Бензия отблизо да отбележи за 1:0. След това втори гол на Лил бе отменен заради засада в 24-ата минута. В 33-ата минута обаче Бордо успя да стигне до изравняване. Този път защитата на Лил направи непростима грешка, като Сумаоро позволи топката да му бъде отнета в наказателното поле, а Клеман Шантом с едно докосване я прати във вратата за 1:1.

Домакините обаче си върнаха преднината в мача в 42-ата минута, когато след страхотна комбинация Людовик Сане в опит да изчисти прехвърли вратаря и прати кълбото в собствената си врата. Три минути по-късно след центриране в наказателното поле, топката бе свалена за Адама Сумаоро, който отблизо я засече във вратата за 3:1.

През втората част Лил просто довърши съперника с още два гола. В 56-ата минута след центриране отдясно Ерик Ботеак засече кълбото в мрежата. Крайното 5:1 пък оформи резервата Софиан Буфал, който се разписа след хубава контраатака в добавеното време на мача.

Така Лил вече очаква съперника си на финала, който ще бъде определен в сряда в мача между Пари Сен Жермен и Тулуза.