Балотели поведе Милан към финал (видео)

Милан направи важна крачка към класиране на финал за Купата на Италия. Тази вечер "росонерите" надиграха с 1:0 като гост сензацията в турнира Алесандрия и прекършиха устрема на своя съперник. Срещата се игра на "Олимпико" в Торино заради твърде малкия капацитет на стадиона на Алесандрия, а единственият гол в мача падна от дузпа. Точен за гостите бе Марио Балотели в 43-ата минута. Това бе негов първи мач като титуляр от 121 дни насам, като той отбеляза втория си гол за сезона. Така Милан ще има преднина преди реванша на свой терен, който ще се играе чак на 1 март.

Милан бе по-активният отбор на терена и зареди атака след атака още от началните минути. В 3-ата Марио Балотели получи центриране от Матия Де Шильо, но ударът му бе неточен. След това Бало имаше нова възможност в 17-ата минута, но от около 25 метра не успя да намери вратата. Веднага след това пък Алесандрия стигна до една от малкото си възможности, като Маркони стреля от границата на наказателното поле, но покрай вратата.

Милан обаче продължи да бъде по-активният от двата тима и в 33-ата минута Андреа Поли направи непростим пропуск, като бе намерен непокрит в пеналта, но ударът му бе право в тялото на вратаря. Пет минути по-късно отново Балотели бе изведен зад защитата и за пореден път не успя да отбележи, като опита да прехвърли вратаря, но прехвърли и вратата.

В 43-ата минута обаче натискът на гостите все пак даде резултат. Лука Антонели бе препънат в наказателното поле за дузпа, а Балотели от бялата точка бе точен за 0:1.

Второто полувреме започна с нова възможност за Милан, като в 50-ата минута Кейсуке Хонда бе намерен на чудесна позиция в наказателното поле, но изстрелът му се отби от тялото на защитник. Алесандрия обаче също вдигна оборотите и имаше две нелоши възможности след удари на Фишналер в 56-ата и Бокалон в 68-ата минута.

В 73-ата минута Андреа Поли можеше да реши всичко в мача, като с прекрасен удар прати топката в мрежата, но попадението не бе зачетено заради засада. До края домакините опитаха да натиснат в търсене поне на изравнителен гол, но усилията им не дадоха резултат. За сметка на това в 83-ата минута удар на Мбайе Нианг се отби от гредата.

Така Милан е по-близо до продължаване на финал, а ще има и предимството да домакинства в реванша на своя "Джузепе Меаца".