Берое отново се справи с Левски 2014

Берое победи Левски 2014 за втори път в рамките на три дни, като този път надигра „сините“ с 80:70 двубой от квалификационния турнир за следващата фаза в Балканската лига. Тридневната надпревара се провежда в „Арена Самоков“, а освен двата български тима участва и черногорския Ловчен (Цетине).

Днешната среща бе официален дебют за Мануел Марков като треньор на мъжкия тим на Левски 2014.

Момчетата на Любомир Минчев се справиха с младия тим на столичани и през уикенда, когато спечелиха с 82:71 гостуването си в зала „Универсиада“ в мач от редовния сезон на Националната Баскетболна Лига.

Тимът от Стара Загора си гарантира победата с много силно първо полувреме. Още след първата част Берое водеше с 25:12, а на почивката преднината вече бе набъбнала до 46:30. Станислав Ваклинов изигра отлична първа половина на двубоя, реализирайки 50% от точките на своя тим – 23 от общо 46.

Левскарите показаха по-голям хъс и себераздаване през второто полувреме и успяха да намалят изоставането си – първо до 68:53 след 30 минути игра, а след това спечелиха и четвъртата част, но не успяха да постигнат обрат, а победата бе за Берое с 80:70.

Ваклинов завърши като най-резултатен за победителите с 26 точки при стрелба от игра 9/12 (8/11 за 2Т, 1/1 за 3Т и 7/11 НУ). Юношата на Рилски спортист овладя и 10 отскочили топки, докато Тихомир Желев и Еврик Гари вкараха по 13 точки. Остън Барнс остана с 12.

Станислав Славейков бе над всички за Левски 2014 с 27 точки и 7 борби. Капитанът Алекс Симеонов остана с 14 точки и 11 борби, докато Йордан Минчев и Ангел Пейчинов вкараха по 10 точки всеки.

Утре столичани ще играят с Ловчен, а Берое почива. Заралии ще се изправят срещу черногорците в четвъртък.

БЕРОЕ - ЛЕВСКИ 2014 80:70 (25:12, 21:18, 22:23, 12:17)

БЕРОЕ: Деян Карамфилов 2, Тихомир Желев 13, Еврик Гари 13, Остън Барнс 12, Станислав Ваклинов 26 (Александър Тодорович 3, Николай Николов, Тенчо Тенчев 8 Аштън Муур 3, Велислав Гълъбов, Мартин Раднев)

ЛЕВСКИ 2014: Евгени Хаджирусев, Станислав Славейков 27, Йордан Минчев 10, Алекс Симеонов 14, Крум Дойчинов 3 (Лъчезар Димитров, Милен Захариев 1, Ангел Пейчинов 10, Венцислав Петков 4, Ивко Ивков 1)