ПСВ се върна на три точки зад Аякс

ПСВ Айндховен постигна успех с 4:2 в домакинството си на Твенте и се върна на три точки зад лидера Аякс в Холандия. Гостите започнаха добре и дори успяха да поведат чрез Оостервайк. Мексиканска комбинация обаче обърна мача. На два пъти в рамките на две минути Андрес Гуардадо асистира на Хектор Морено, след чийто попадения резултатът вече бе 2:1. До почивката тимът на Филип Коку си осигури по-сигурен аванс след третата асистенция на Гуардадо и гол на Нарсинг. ПСВ пропусна няколко положения и Твенте намали чрез Еде. Все пак домакините не допуснаха изненада и стигнаха до нов гол за крайното 4:2.

Двубоят ще се запомни и с присъствието на Мемфис Депай. Футболистът на Манчестър Юнайтед се сбогува с феновете, които го изпратиха с аплодисменти.

По-рано през деня АЗ Алкмаар победи Фейенорд с 4:2 и го отдалечи от борбата за първото място. С хеттрик за домакините се отчете Винсент Янсен.