Четири гола на "Корнейя-Ел Прат" (видео)

Отборите на Еспаньол и Виляреал направиха 2:2 в среща от 21-ия кръг на Примера дивисион. Домакините на два пъти повеждаха след попадения на Фелипе Кайседо (3) и Жерард Морено (39), но голове на Ману Тригерос (23) и Матео Мусакио (88) поделиха точките. С равенството гостите от "Ел Мадригал" затвърдиха четвъртата си позиция.

"Папагалчетата" стартираха с ранен гол. В третата минута Фелипе Кайседо отбеляза, помагайки си с ръка, но това остана незабелязано от съдията - 1:0. В 17-ата нападателят на домакините имаше шанс за втори гол, но защитник изчисти в корнер. Ману Тригерос изравни в 23-ата след пас с пета на Роберто Солдадо и насочване под плонжа на вратаря. В 27-ата Бурги удари греда. В 33-ата "бяло-сините" поискаха дузпа при съмнително падане на Кайседо след контакт с Ерик Байли. В 39-ата барселонци вкараха втори гол: Жерард Морено се озова сам на първата греда и се разписа.

След почивката положенията пред двете врати станаха по-малко. В 53-ата Марко Асенсио пропусна при чудесна възможност. Каталунците действаха по-активно и не позволяваха на "жълтите" да затрудняват Пау Лопес. В 88-ата минута тимът на Марселино Гарсия Торал стигна до равенство. Матео Мусакио скочи на втора греда при корнер и направи 2:2. Домакините протестираха, искайки нарушение на защитника в атака. В резултат на протестите Жерард Морено беше изгонен с втори жълт картон.

Снимка: "Марка"