Алмейда започна вдъхновено, но Хановер 96 падна на дъното (видео)

Пет години по-късно Уго Алмейда се завърна в Бундеслигата с гол, но новият му отбор Хановер 96 загуби вкъщи с 1:2 от Дармщат 98 в среща от първия кръг на втория полусезон. Португалският нападател се нуждаеше от само 10 минути при дебюта си, за да опъне мрежата на съперника с мощен изстрел. Навремето Алмейда реализира и в първата си среща за Вердер (Бремен), но днешното му попадение не беше достатъчно, защото съперникът стигна до пълен обрат. Следобедът принадлежеше на Сандро Вагнер, който с два гола гарантира трите точки на новаците. Той изравни в 31-ата минута след пробив на Марсел Хелер и последвала асистенция на Ян Розентал, а само две минути след почивката наказа Рон-Роберт Цийлер още веднъж. В 53-ата минута вратарят на домакините спаси 100-процентово положение, но до края на двубоя съотборниците му в предни позиции така и не успяха да направят нещо запомнящо се. Победата на Дармщат 98 можеше да бъде гарантирана далеч преди финалния сигнал, но Петер Ниймер уцели гредата, а пропуск направи и Константин Рауш.

С тази загуба отборът на Томас Шааф се свлече до последно място, на 3 точки от първия тим над чертата. Днешният съперник е малко по-нагоре в таблицата и по всичко личи, че също ще трепери до края.