Везенков не игра, а Барселона излъга Реал (Мадрид) в Евролигата (видео)

Българският национал Александър Везенов не се появи в игра и изгледа от резервната скамейка успехът на Барселона над Реал (Мадрид) с 87:86 в среща от група „F” на Топ 16 на Евролигата, която се игра в зала „Barclaycard Center”в испанската столица.

Най-резултатен за каталунците бешв Джъстин Деолман с 24 точки, включително и шест тройки, а Стратос Перпероглу и Хуан Карлос Наваро добавиха съответно по 13 и 12 точки.

Серхио Родригес изигра отличен мач за ‘Кралския клуб” и приключи с „дабъл-дабъл” – 18 точки и 13 асистенции, а Фелипе Рейес и Густаво Айон вкараха съответно по 14 и 12 точки.

Барселона тръгна отлично в мача и бързо поведе с 8:0 след две тройки на Джъстин Доелман и пробив на Хуан Карлос Наваро. Последва активизация на домакините от Мадрид и след няколко добри защити, баскеболистите на „Кралския клуб” стигнаха до пълен обрат – 12:10, а в до края на първата четвърт Реал (Мадрид) доминираше на терена и заслужено поведе с десет точки – 27:17.

През вторите десет минути мадридчани не изпуснаха инициативата и дори успяха за момент да достигнат аванс от 16 точки. Все пак, играчите на Барселона коригираха представянето си в края на частта и успяха да се върнат в мача и да съхранят шансовете си за обрат през второто полувреме – 37:48.

Каталунците бяха пълни господари на терена в минутите след почивката , като през третата четвърт баскетболистите на Барселона демонстрираха отлична организация и под двата коша, което им позволи да се доближат само на точка от съперника – 62:63 след тройка в края на частта на Перпероглу.

В началото на заключителните десет минути Барса стигна до пълен обрат, след като Доелман вкара четвъртата си тройка в мача, а след него и Томич се разписа за 67:63. В следващите минути двата тима се захапаха здраво в битка за всеки сантиметър от терена, като лидерството смени притежателя си на няколко пъти, а интригата се запази буквално до последните секунди.

Реал (Мадрид) влезе в последната минута на мача с аванс от пет точки, но Доелман наниза шестата си тройка в срещата и върна каталунците в мача, а след това и Рибас вкара два наказателни и изравни – 85:85 при девет секунди до края. Последва тайм-аут за домакините, а след подновяването на играта играчите на Барса бяха по-съобразителни от съперниците си и с кош със сирената на Доелман, каталунците се поздравиха с победата – 87:86.

Реал (Мадрид) - Барселона 86:87 (27:17; 21:20; 15:25; 23:25)

Реал (Мадрид): Ривърс 2, Носиони 6, Мачиулис 5, Рейес 14, Родригес 18, Айон 12, Керъл 14, Люл 13, Ернангомес 2, Тейлър

Барселона: Доелман 24, Рибас 4, Лавал 10, Абрин 4, Наваро 12, Саторански 7, Самюелс 6, Олесон 3, Перпероглу 13, Томич 4