Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Дузпа в края класира ПСЖ на 1/8-финал за Купата на Франция

Отборът на Пари Сен Жермен се промъкна трудно на 1/8-финал за Купата на Франция. Тази вечер шампионите надиграха с 2:1 Тулуза на "Парк де Пренс". Парижани обаче трябваше да направят пълен обрат, след като губеха в резултата след попадение на Франсоа Мубандж в 11-ата минута, но Давид Луис в 54-ата и Златан Ибрахимович от дузпа в 88-ата минута донесоха успеха на своя тим.

Срещата обаче не бе никак лесна за ПСЖ, като още в 11-ата минута Мубандж финтира няколко защитници и изведе по прекрасен начин Адриен Регатен, който напредна и отново върна на швейареца, за когото остана да отбележи в опразнената врата.

В началото на второто полувреме обаче парижани се върнаха в играта, като след центриране от корнер Давид Луиш с глава простреля вратата на съперника за 1:1.

В 88-ата минута домакините получиха дузпа в своя полза, след като Урош Спайч препъна Лейвин Курзава в наказателното поле, а Ибрахимович хладнокръвно реализира от бялата точка за крайното 2:1.

Така Пари Сен Жермен продължава на 1/8-финал в турнира и ще продължи защитата на трофея си, който спечели през миналия сезон.