Квалификантка изхвърли Халеп на старта в Австралия

Поставената под номер 2 Симона Халеп (Румъния) изненадващо отпадна в първия кръг на Откритото първенство на Австралия по тенис. Четвъртфиналистката от предишните два сезона загуби от квалификантката Шуай Чжан с 4:6, 3:6 за 78 минути. Заемащата 113-ата позиция в света Чжан започна устремно и взе първите четири гейма, след което Халеп намали до 4:5, но китайката все пак удържа, за да спечели първия сет. Във втората част румънката, която се оплакваше от болки в ахилесите и настинка, поведе с 3:1, но допусна съперничката й да направи серия от пет последователни гейма, което се оказа решаващо.

Така Чжан, която след два дни ще навърши 27 години, записа първата си победа в турнирите от Големия шлем. Китайката ще играе срещу Ализе Корне от Франция във втория кръг в четвъртък.