възможно ли е съдийски грешки да опредeлят шампионът на Англия - гледайте "Контра"

Страхотен Георги Братоев донесе победа №300 на Тренто в ерата “Радостин Стойчев” (ВИДЕО + ГАЛЕРИЯ)

Победа №300 за Радостин Стойчев като треньор на италианския Диатек Трентино (Тренто) дойде повече от трудно, след като неговият отбор, с Георги Братоев,  се наложи с драматичното 3:2 (28:30, 26:24, 22:25, 25:19, 15:9) като гост на коравия Тонацо (Падуа) в мач от 13-ти кръг на италианската Серия А1.
Още в първия гейм стана ясно, че битката ще е жестока, като домакините стопиха аванса на Тренто (22:24) и след 4 неутрализирани геймбола влезлият като резерва Стефано Джаноти с първата си точка в мача сложи края на частта (30:28).
Във втория гейм гостите от Тренто направиха преднина, но домакините от Падуа не се предадоха отново и бе необходима сериозна доза късмет. Тя дойде след изпълнение на сервис чрез филето от Георги Братоев, който направи резултата 26:24 и 1:1 гейма.
В третата част отборът на Тонацо отново успя да поведе, след отлични изяви на австриеца Александер Бергер, а след това Радостин Стойчев остави Георги Братоев на терена до края. Българският разпределител засили топките към диагонала Митар Джурич, който се справяше чудесно и в крайна сметка завърши с внушителните 30 точки (1 ас, 3 блока, 57% ефективност в атака).
Словенецът Тине Урнаут добави 14 точки (1 ас, 2 блока, 50% ефективност в атака, 24% перфектно и 35% позитивно посрещане), а капитанът Филипо Ланца остана с 13 точки (39% ефективност в атака, 25% перфектно и 44% позитивно посрещане).
Георги Братоев, който се включваше като резерва в първите 3 гейма, а в последните два бе титуляр, изигра страхотен мач и записа 4 точки (1 ас, 100% ефективност в атака).
За домакините Александер Бергер завърши с 20 точки (1 ас, 1 блок, 58% ефективност в атака). Резервата Себастиано Милан добави 15 (1 блока, 54% ефективност в атака).

Във временното класиране Трентино запазва третата позиция с 29 точки, а Тонацо е на 10-о място с 11 точки. Лидер е DHL (Модена) с 34 точки.

ТОНАЦО (ПАДУА) - ДИАТЕК ТРЕНТИНО (ТРЕНТО) 2:3 (30:28, 24:26, 25:22, 19:25, 9:15)

ПАДУА: Сантиаго Ордуна 6, Стефано Джаното 4, Александър Бергер 20, Тейлър Ейвърил 12, Марко Волпато 12, Браян Кук 4 - Фабио Блазо-либеро (Себастиано Милан 15, Енрико Диаманти, Енрико Лазарети, Николо Басанело, Джакомо Леони)
Старши-треньор: Валерио Балдовин
ТРЕНТО: Симоне Джанели 5, Митар Джурич 30, Филипо Ланца 13, Тине Урнаут 14, Симон Ван Де Вуурде 4,  Колачи-либеро (ГЕОРГИ БРАТОЕВ 4, Габриеле Нели, Олег Антонов 1, Даниеле Моцоне 4, Карло Де Анджелис)
Старши-треньор: Валерио Балдовин.

СНИМКИ: trentinovolley.it, Марко Трабалца

ГАЛЕРИЯ от мача ПАДУА - ТРЕНТО 2:3 - ТУК!!!