Дюлгеров дебютира с тежка загуба в Италия

Българският халф Николай Дюлгеров дебютира с много тежка загуба в Италия. Бившият полузащитник на Миньор, Лудогорец, ЦСКА, Локомотив (Пловдив) и Славия изигра пълни 90 минути за новия си тим Акрагас в мач от 18-ия кръг на Лега Про С срещу Матера, който завърши 1:4 за гостите. Дюлгеров бе близо дори до първи гол на Апенините, но негов силен удар бе избит в 80-ата минута от стража на гостите. Тимът на Матера вкара три бързи гола между 31-ата и 39-ата минута, които решиха среща. Началото на второто полувреме Акрагас върнаха едно попадение, но след това се стигна до четвърти гол на противника, който отказа домакините.

Поражението се оказа решаващо за съдбата на треньора на Дюлгеров Никола Легроталие. Бившият бранител на Киево, Ювентус, Милан и Катаня подаде оставка, тъй като тимът му е на 15-то място от 18 отбора с актив от 16 точки. Матера пък е осми с 28 точки.