Лацио се измъкна след 0:2

Отборът на Лацио стигна до точката при гостуването на Болоня, въпреки че до 18-ата минута губеше с 0:2 в мач от 20-ия кръг на Серия "А". Тимът на Роберто Донадони изигра поредното си много силно полувреме и след два бързи гола на Емануеле Джакерини (2) и Матия Дестро (18) изправиха публиката на "Ренато Дал'Ара" на крака. Крилото вкара своя четвърти гол след завръщането си от Англия, а юношата на Интер е вече с шести гол за Болоня.

През втората част столичани се преобразиха и започнаха да играят по-добре след влизането на полувремето на Мирослав Клозе и Лукич. Благодарение на тях двукратните шампиони на Италия стигнаха до точката. "Орлите" намалиха след точно изпълнение на дузпа в 71-ата минута. Италианският национал Антонио Кандрева бе точен със своето четвърто попадение. Адам Мазина пък бе изгонен за нарушението в наказателното поле срещу Клозе и това даде още по-голямо предимство на гостите, които в 77-ата минута изравниха. Този път точен бе другата резерва Сенад Лулич, който се възползва от подаване на Клозе. Голмайстор номер едно в историята на световните първенства първо открадна топката от Лука Росентини, след което напредна и сервира топката на босненския национал, който със своя втори гол за сезона направи 2:2.

Три минути по-късно отново Клозе се представи добре и намери Кейта, но Антонио Миранте спаси удара и не позволи на лациалите да спечелят.

Лацио остана на девето място с 28 точки, докато Болоня е на 15-то място с актив от 23 точки след едва второто си равенство през този сезон.