Юве и Дибала летят все по-високо (видео)

Италианският шампион Ювентус постигна своята десета поредна победа в Серия "А" и вече е еднолично на второ място зад Наполи. "Бианконерите" нямаха никакъв проблем при визитата си на Удинезе пред препълнените трибуни на обновения стадион "Фриули", след като още в 26-ата минута водеха с 3:0, а домакините бяха и с човек по-малко. Най-добрият футболист на Старата госпожа през този сезон Пауло Дибала отново бе над всички, като вкара два гола и асистира за още два. Аржентинският талант откри от фаул в 15-ата минута,  а три по-късно асистира на Сами Кедира с глава. Отново Дибала от дузпа в 26-ата минута вкара своя 11-и гол в това първенство. За нарушението на Данило срещу Марио Манджукич защитникът бе изгонен. Четири минути преди края Алекс Сандро с красиво изпълнение също записа за първи път в кариерата си името сред голмайсторите на Юве. Асистенцията на Дибала пък бе под номер седем за него в първенство.

През второто полувреме срещата се доиграваше, а Алваро Мората пропусна да се разпише, след като замени Дибала. Домакините удариха веднъж гредата чрез Лоди от фаул, но като цяло опасности пред Джанлуиджи Буфон липсваха. Победата бе негова 250-та в Серия "А" с екипа на "бианконерите".

Тимът на Масимилиано Алегри пък продължава фантастичната си серия, в която за последните десет двубоя спечели 30 точки. Интересното е, че в първите десет двубоя шампионите спечелиха само 12 точки, но с актив от 42 точки са на второ място.

Удинезе записа 10-та загуба и заема 13-то място с актив от 24 точки. Интересното е, че "фриуланите" преди около месец отстъпиха с 0:4 и срещу Интер, когато също останаха с човек по-малко.