ПСЖ продължава да трупа преднина, а Ибра голове

Шампионът на Франция Пари Сен Жермен направи поредната си крачка към нова титла в Лига 1. Парижани надиграха с 1:0 Тулуза при гостуването си в южната част на страната в среща от 21-ия кръг на първенството. ПСЖ не изигра най-добрия си мач през сезона, но с класа и рутина стигна до успеха.

Единственото попадение отбеляза Златан Ибрахимович в 73-ата минута. Тогава при едно изпълнение на корнер Давид Луис отклони топката към шведа, който на задната греда я довкара с глава във вратата. Преди това по-чистите положения бяха за домакините, които определено могат да съжаляват, че не взеха поне точка от двубоя. Особено през първата част Тулуза пропусна да откри резултата, като Висам Бен Йедер удари гредата. Единствените лоши новини за ПСЖ контузиите на Хавиер Пасторе и Маркиньос, които бяха заменени принудително по време на двубоя.

По този начин играчите на Лоран Блан вече имат 23 точки преднина на върха и официализирането на новата титла е само въпрос на време. ПСЖ са с 57 точки, докато вторият Анже е с 34. Тулуза пък остава в опасната зона с 20 точки и борбата за оцеляване ще е сериозна. Златан пък продължава да е начело при голмайсторите в Лига 1 с 16 гола в също толкова двубои.