Тонев с 90 минути при победното завръщане на Чиро Имобиле в Торо

Българският национал Александър Тонев се завърна в титулярния състав на Фрозиноне за гостуването на Торино от 20-ия кръг на Серия "А" и записа пълни 90 минути при поражението с 2:4. Бившият играч на Астън Вила и Селтик бе сред най-дейните играчи за своя тим особено след почивката, когато бе близо до отбелязването на своя първи гол в калчото в 54-ата минута. Тогава Салвадор Икасо изби над горната греда.

За домакините от Торо с гол се завърна след пауза от година и половина Чиро Имобиле, който през седмицата бе привлечен под наем от Севиля. Голмайсторът на Серия "А" от 2014 година водеше атаката с Андреа Белоти и още в 9-ата минута изправи тифозите на крака с гол от дузпа.
Паоло Саммарко изравни с глава в 33-ата минута със своето второ поредно попадение, но четири по-късно "биковете" отново поведоха. Този път Имобиле стреля с глава, Никола Леали изби, а Белоти вкара втори гол.

В 41-ата минута отново Белоти бе точен, след като прати топката под гредата със силен удар с десния крaк. Тонев пробва два изстрела след почивката, а в 74-ата минута Данило Авелар си отбеляза автогол и гостите намалиха, като в същия момент започнаха да вярват в равенството.

Надеждата им продължи до 83-ата минута, когато Марко Бенаси вкара четвърти гол за Торо.
По този начин "биковете" прекъснаха серията си от три поредни поражения и с актив от 25 точки са на 11-то място. Общо 13-та загуба и втора поред за Тонев и компания ги остави на 18-то място с 15 точки.