Гафове отзад провалиха Байерн (видео)

Шампионът Байерн (Мюнхен) допусна загуба с 1:2 при гостуването си на Карлсруе в единствената си проверка през зимната пауза. Головете в мрежата на Мануел Нойер дойдоха след индивидуални грешки на Хавиер Мартинес и Жером Боатенг, като вторият дори получи червен картон. Бубакар Бари изведе деветия във Втора Бундеслига напред в 16-ата минута, но Артуро Видал набързо изравни. В 73-ата минута Димитрий Назаров реализира второто попадение за Карлсруе от дузпа.

Баварците бяха много далеч от добрите си мачове от есента и можеха да загубят с още по-голяма разлика, след като веднъж и гредата помогна на Нойер, а домакините пропуснаха на три пъти пъти, останали сами срещу вратаря.

Това беше първи мач за Джосеп Гуардиола, след като той официално обяви, че ще напусне в края на сезона. Днес Пеп стартира с Роберт Левандовски като централен нападател и Дъглас Коща и Кингсли Коман по крилата.

Още в 7-ата минута обаче Карлсруе можеше да поведе, но Нойер спаси с крака удар от няколко метра.

В 16-ата минута Филип Лаам върна с глава към Хави Мартинес, но испанецът се подхлъзна и Бубакар Бари овладя, след което завърши точно с удар в долния ляв ъгъл на вратата на Байерн - 1:0.

Мюнхенци отговориха само пет минути с фамозен изстрел на Видал за 1:1.

Бившите съотборници на Илиян Мицански пропуснаха да си върнат преднината в 33-ата минута, когато Мануел Торес беше изпуснат още от центъра, но шутира в аут. По-късно в двубоя, в 60-ата минута, същият този Торес удари и греда.

На почивката Гуардиола вкара няколко нови футболисти, сред които бяха Боатенг, Ариен Робен, Томас Мюлер и Тиаго Алкантара. Това обаче с нищо не промени пасивната игра на лидера в Бундеслигата и опасностите бяха пред Нойер. В 64-ата минута стражът спаси удар на Назаров от изгодна ситуация.

Дойде и 73-ата минута, в която Боатенг не уцели точно топката в зоната на центъра, което даде възмножност на Ервин Хофер да се запъти сам срещу вратаря. Защитникът на Байерн го застигна и го извади от равновесие, за което съдията отсъди наказателен удар и изгони Боатенг от игра, макар нарушението да беше извън наказателното поле. Назаров реализира дузпата, а баварците доиграха мача с 10 души, независимо че в контролите е честа практика вкарването на нов футболист при червен картон. Логично домакините удържаха преднината си и записаха престижен успех.

Мюнхенци откриват футболната пролет в Бундеслигата след 6 дни с гостуване на Хамбургер ШФ. През миналия сезон пък Карлсруе беше на една минута от влизане в елита, но допусна обрат в баража срещу "Шпортферайн". През настоящия шампионат отборът е чак девети в класирането на Втора Бундеслига.

КАРЛСРУЕ - БАЙЕРН 2:1
1:0 Бубакар Бари (16)
1:1 Артуро Видал (21)
2:1 Димитрий Назаров (73-дузпа)

КАРЛСРУЕ: Орлисхаузен, Щол, Кемпе, Диамантакос, Ямада, Гуиде, Бари, Торес, Кребс, Валентини, Меферт

БАЙЕРН: Нойер, Лаам, Мартинес, Бадщубер, Алаба, Алонсо, Роде, Видал, Коман, Коща, Левандовски
(след почивката влязоха: Боатенг, Рафиня, Дорш, Тиаго, Кимих, Робен, Мюлер, Пантович, Щайнхарт, Фрийдъл)

Червен картон: Боатенг (Байерн, 73 мин.)
Рефер: Даниел Шлагер
Стадион: "Вилдпаркщадион", Карлсруе