Марек даде гейм на Миньор

Волейболният шампион Марек Юнион Ивкони (Дупница) надигра Миньор (Перник) с 3:1 (25:13, 21:25, 25:11, 25:15)* в мач от 11-ия кръг от Суперлигата, игран тази вечер.

Така при подновяването на първенството в елита, дупничани стартираха с успех. С това те записаха шеста победа в шампионата, като са на 6-о място с 4 загуби и 19 точки. Миньорци пък допуснаха 10-а загуба, като с 1 победа и 3 точки заемат предпоследното 9-о място.

Домакините стартираха много уверено, като затвориха първия гейм в своя полза само за 15 минути - 25:13. Това, като че ли им подейства прекалено успокоително. Миньорци пък веднага се възползваха от ситуацията и натиснаха във втората част, като поведоха с 8:5 и 16:12 в своя полза. Домакините от Марек не можаха да се съвземат, а гостите продължиха с напористата си игра и спечелиха гейма след 25:21.Загубата на гейма пред собствена публика отново амбицира шампионите за добри изяви и в третата част те бяха на ниво, като поведоха с 11:1 и 16:6! До края на гейма вече нямаха проблеми отново го затвориха бързо, както първата част - 25:11. В четвъртия гейм вече Марек подходиха с нужното внимание, направиха голяма разлика и спечелиха мача с 3:1 след 25:15.

Най-полезни за Марек станаха Димитър Дулчев (2 блока, 1 ас и 56% ефективност в атака) и Павел Душков (1 блок, 3 аса и 80% ефективност в атака) съответно със 17 и 16 точки за победата. За тима на Миньор Любослав Симеонов завърши с 15 точки.

Статистика: Радослав Асенов (скаутмен на Марек Юнион Ивкони)