Монтана би Кариана

Монтана победи с 3:1 третодивизионния Кариана (Ерден) в първата си контролна среща от зимната предсезонна подготовка. Мачът се игра в три части от по 30 минути на терена с изкуствена настилка в спортния комплекс "Огоста" и въпреки мразовитото време бе изгледан от стотина зрители. В 12-та мин. атака от дясно завърши с неспасяем шут на Борислав Боянов и новакът в Северозападната "В" група поведе в резултата.

Три минути по-късно Иван Стоянов центрира от корнер и котдивоарският централен нападател на монтанци Ачили Анани изравни с удар от близо. В 43-та мин. юношата на Терек (Грозни) Салах Барзукаев вкара технично с пета след асистенция на Борислав Балджийски. Две минути преди края на мача Йордан Георгиев-Паро центрира от ляво и Владимир Мичев се разписа с глава оформяйки крайния резултат. Проверката бе тест за деветимата футболисти дошли на проби в Монтана, като ст. треньорът Емил Велев ще обяви в неделя кои ще останат в отбора.

Монтана I: Ивайло Василев, Йордан Тодоров, Асен Георгиев, Касали Абдул, Георги Ангелов, Душан Иванов, Иван Стоянов, Даниел О’Рейли, Ачили Анани, Максим Бланк, Цветан Версанов.

Монтана II: Христо Иванов, Георги Пашов, Асен Георгиев, Свободан Ланчевич, Георги Ангелов, Оливие Боне, Иван Стоянов, Салах Барзукаев, Ачили Анани, Борислав Балджийски, Надил Ежевани (Станислав Генчев, Йордан Георгиев, Владимир Мичев, Янко Ангелов, Сергей Георгиев, Здравко Лазаров). Треньор: Емил Велев.