Виртуозът Димитров в действие (видео)

Най-силният български тенисист Григор Димитров, който ще разбере утре сутринта първия си съперник на Australian Open, продължава участието си на турнира в Сидни. Утре Григор ще доиграе мача си от 1/4-финалите с украинеца Александър Долгополов, след като днес срещата не завърши заради дъжд. Българинът е на два гейма от място на 1/2-финалите - резултатът е 4:6, 6:3, 4:2 в полза на Димитров, като при подновяването на играта ще сервира Долгополов.

В решаващия трети сет Григор сътвори едно от най-добрите изпълнения за деня, при това във важен момент. Българинът спечели точка за равенство с изключителен минаващ удар по правата от трудна позиция. Атаката на мрежата на Долгополов изглеждаше добра и срещу друг тенисист вероятно щеше да донесе точка на украинеца. Но не и срещу най-добрия тенисист на България.