Стоук Сити доближи Манчестър Юнайтед след лесен мач с Норич (видео)

Стоук Сити се изкачи до седмо място във временното класиране на Премиър лийг, след като победи у дома Норич с 3:1. "Грънчарите" бяха улеснени от факта, че цял час играха с човек повече заради червения картон на Гари О'Нийл в 31-ата минута. Халфът фаулира абсолютно ненужно Афелай в гръб, като ситуацията се разигра около тъчлинията. Главният рефер Нийл Суорбрик нямаше друга възможност, освен да покаже директен червен картон на О'Нийл.

Всички голове паднаха през второто полувреме. Първо Джонатън Уолтърс изведе Стоук напред в 49-ата минута, след като засече на далечната греда добро центриране на Арнаутович. Много скоро след това - в 55-ата, Джони Хоусън изравни с фамозен удар от над 20 метра. Хоселу възстанови аванса на Стоук в 67-ата минута, а Райън Бенет си вкара автогол 12 минути преди края, с което сложи точка на спора.

Стоук Сити е седми - само на две точки зад Манчестър Юнайтед, докато Норич е на 15-а позиция.