Селта пак не срещна трудности с Кадис

Отборът на Селта се класира за 1/4 – финалите за Купата на краля след сигурна победа и в реванша срещу Кадис – този път с 2:0. Наставникът Едуардо Берицо заложи на голяма част от резервните си футболисти, но въпреки това третодивизионният тим нямаше аргументи да се бори равностойно със своя опонент.

Срещата ще остане в историята като скучна и протоколна. В 35-ата минута Джон Гуидети откри резултата след точно изпълнена дузпа. Стражът на южняците видимо спъна именно Гуидете, който се устремяваше към попадение. В 53-ата минута Хандро можеше изненада вратаря и да изравни, но не му стигна късмет. В 59-ата Гуидети направи запомнящ се пропуск. В 77-ата Деян Дражич оформи крайния резултат след страхотна атака в стил „тики-така“, завършила с комбинация между Пабло Ернандес и сръбския халф.

Галиският тим се класира с общ резултат 5:0.

Снимка: "Марка"