И автогол не помогна на Челси срещу Уест Бромич

Челси и Уест Бромич завършиха 2:2 на "Стамфорд Бридж" в двубой от 21-ия кръг на Премиър лийг. Лондончани излязоха като топфаворит и бяха амбицирани да продължат успешната си серия след смяната на мениджъра Жозе Моуриньо с опитния холандец Гуус Хидинк, но не успяха да удържат на два пъти аванса си срещу гостите. Сесар Аспиликуета откри в 21-ата минута, но Уест Бромич изравни чрез Гарднър. В средата на втората част автогол на Макоули отново изведе лондончани напред. В края на полувремето обаче МакКлийн отново възстанови равенството, което се запази докрая за разочарование на собственика на Челси Роман Абрамович, който изгледа двубоя от собствената си ложа на стадиона.

Двубоят на "Стамфорд Бридж" започна със силен домакински натиск, който беше материализиран още в 21-ата минута от бранителя Сесар Аспиликуета. Той завърши една атака, започнала от полето на Челси с дълго центриране към Диего Коща в наказателното поле. Испанският национал овладя на гърди и върна топката към Вилиан, който подаде по диагонал към Аспиликуета на далечната греда и от близка дистанция той не сгреши и откри резултата.

В 31-ата минута самият Коща пропиля отлична възможност да удвои, след като беше изведен сам пред вратаря в наказателното поле, но не успя да нанесе хубав удар и топката мина встрани от вратата. Сами минута по-късно гостите изравниха. "Виновник" за попадението беше Педро, който загуби топката в собствената половина, тя попадна в краката на Гарднър, който с мощен удар от над 25 метра изравни.

Домакините продължиха да бъдат по-активния отбор и след почивката, като успяха да поведат отново в резултата в 74-ата минута. С основен принос за попадението беше Вилиан, който напредна отдясно на вратата, наближи наказателното поле и потърси пред вратата съотборника си Кенеди. Той обаче не успя да играе с топката, но тя докосна коляното на бранителя на гостите Гарет Макоули и влезе във вратата. Още в следващата атака Коща можеше да убие интригата, но вратарят спаси.

Разсеяната игра в атака на лондончани беше наказана от гостите пет минути преди края на редовното време, когато след едно разбъркване пред вратата на Куртоа с далечен удар Джеймс МакКлийн върна равенството, което се запази докрая. Така двата тима останаха съседи в класирането. Уест Бромич е 13-и с 27 точки, докато Челси е позиция по надолу с три точки по-малко.