Пиронкова изхвърча от Сидни

Цветана Пиронкова отпадна във втори кръг на турнира в Сидни, след като отстъпи с 3:6, 3:6 пред швейцарската тийнейджърка Белинда Бенчич. 18-годишната й съперничка я проби още в първия гейм, а с втория си пробив затвори сета в своя полза.

Българката може да съжалява, че не взе втория сет, след като водеше с 3:1 гейма и имаше преднина от 40:0, но не успя да направи резултата 4:1, а вместо това допусна Бенчич да се върне в мача и да вземе необезпокоявано пет поредни гейма. На четвъртфиналите Бенчич ще играе с Екатерина Макарова, която се класира без игра след отказване на Анджелик Кербер.

Положителното за Цвети е, че с победата си на старта със 7:6 (6), 6:2 над Леся Цуренко прекрати серията от 7 поредни загуби, която се простираше чак до миналия август.