Контролна среща: ЦСКА-София - Крумовград 0:0

Тръмп надви Магуайър в мач на "кражбите" (видео)

Бившият лидер в световната ранглиста Джъд Тръмп си осигури място на 1/4-финалите на "Мастърс"-а в Лондон, след като надделя с 6:4 фрейма срещу Стивън Магуайър. Двубоят бе оспорван, със солидни точкови серии, но ще бъде запомнен с многото "откраднати" партии от страна и на двамата състезатели. Все пак по-съобразителен се оказа играчът от Бристол и така в следващата фаза в "Александра Палас" той ще срещне Нийл Робъртсън или Марко Фу.

Магуайър започна чудесно мача, след като отмъкна първата партия на съперника си. Тръмп бе записал срещу името си 60 точки, но със серия от 61 шотландецът излезе напред в резултата - 1:0. Във втората партия ролите се размениха и след като Магуайър се бе отчел с халф-сенчъри брейк, английският му противник измъкна частта за равенството. Брейкове от 55 и 50 точки донесоха третата партия на Тръмп за 2:1, а преди почивката той отмъкна още един фрейм на 17-ия в света Магуайър за 3:1.

Подновяването на мача продължи с доминация на английския състезател, който направи брейк от 69 точки за 4:1 части. Последваха обаче силни минути за Магуайър, който блесна с последователни серии от 92 и 74 точки за 3:4. Седмият фрейм бе рестартиран. Осмата партия отново бе за шотландеца, който е бивш номер 2 в света, като този път той осъществи халф-сенчъри брейк от 56 точки за 4:4. До края на срещата Магуайър не записа партия. В деветата част Тръмп се прояви с 60 точки за 5:4, а след това с няколко визити спечели и фрейм номер 10 за крайната победа.