Нефтохимик 2010 с две победи над Добруджа 07 в контроли

Волейболният отбор на Нефтохимик 2010 (Бургас) победи Добруджа 07 (Добрич) в две контролни срещи, изиграни през изминалия уикенд, съобщиха от бургаския клуб. Домакини в проверките бяха бургазлии, като и двата мача се състояха в спортна зала "Младост" в морския град.

В първата контрола домакините надделяха с общ резултат 3:2 гейма, като срещата завърши при 3:1, а в петия допълнителен гейм Петър Дочев даде почивка на титулярите. Във втората контрола бургазлии отново победиха съперника, но с доста по-категоричен резултат с 3:0 (25:19, 25:20, 25:15). След трите гейма отново на полето за Нефтохимик се появиха младоците, които този път успяха да спечелят и четвъртия гейм в срещата. Гостите от Добруджа показаха възможности чак в последната част, като я спечелиха с 15:13, а с това оформиха и крайния резултат  4:1 в полза на Нефтохимик.

При подновяването на Суперлигата тимът на Нефтохимик 2010 ще посрещне ЦСКА в Бургас на 15 януари (петък), докато в събота (16 януари) Добруджа 07 гостува на Левски.