100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 0:4

Новата цел на Барса, Реал и Сити започна силно годината

Исканият от Манчестър Сити, Барселона, Реал Мадрид и Ливърпул талант на Шалке 04 Льорой Сане започна успешно новата година навръх 20-ия си рожден ден, след като вкара единия гол и подаде за другия за победата на своя отбор с 2:0 над американския Форт Лоудърдейл Страйкърс в контрола, играна тази нощ в Орландо. "Миньорите" са на подготовка в САЩ, а това беше първата им проверка за 2016 г. Сане беше точен в 57-ата минута, а през първото полувреме асистира на Франко ди Санто в 29-ата минута. Дебютни минути със синята фланелка записаха новопривлечените Юнес Беланда и Алесандро Шьопф.

В САЩ Шалке ще изиграе още един спаринг - срещу Атлетико Минейро в четвъртък, след което ще се прибере в Германия.

С успех в Орландо започна американското турне и на Байер (Леверкузен). С попадение на Щефан Кийслинг в 87-ата минута "аспирините" надвиха колумбийския Санта Фе с 1:0. След три дни тимът на Роджер Шмит ще спори с бразилския Интернасионал.