Григор Димитров срещу №41 в света на старта в Сидни

Григор Димитров ще започне участието си на турнира в Сидни с мач срещу №41 в световната ранглиста Пабло Куевас (Уругвай).

Най-добрият български тенисист е поставен под номер 4 в схемата и започва участието си директно от втория кръг. Уругваецът от своя страна победи германския квалификант Максимилиан Мартерер с 6:4, 6:4 след час и 10 минути игра и два пробива.

Той проби още в откриващия гейм на срещата, а във втория дръпна в резултата с пробив в петия гейм, за да спечели по-късно и мача.

До момента Димитров и Куевас са играли помежду си два мача, като балансът е равен - по една победа за двамата. През 2014 година българинът го размаза с 6:0, 6:3 на "Мастърс"-а в Париж, но през миналия сезон в Истанбул уругваецът взе реванш, като го надигра с 6:2, 6:4 и попречи да достигне до финал срещу Роджър Федерер.

Ако преодолее втория кръг, Димитров ще срещне на четвъртфиналите победителя от мача между осмия в схемата Александър Долгополов (Украйна) и Томаш Белучи (Бразилия).