Атлетико си върна първото място с успех във Виго (видео)

Атлетико Мадрид победи с 2:0 Селта в гостуването си от 19-ия кръг в Примера дивисион тази вечер. "Дюшекчиите" постигнаха трети пореден успех с голове на Антоан Гризман в 49-ата минута и Яник Ферейра Караско в 79-ата минута. С тази победа столичани отново си върнаха първото място във временното класиране, макар и с мач повече от Барселона.

Гостите започнаха мача по-добре и на два пъти обстрелваха вратата на съперника с глава. Първо това стори Лусиано Вието в 3-ата минута, но неточно, а след това Диего Годин имаше шанс в 9-ата минута, но неговият изстрел попадна право в ръцете на вратаря.

Селта също отговори с добра възможност с глава в 21-ата минута, когато Яго Аспас стреля опасно, но покрай вратата. Последва нов шанс за Атлетико в 33-ата минута, когато Антоан Гризман шутира опасно над вратата. В 38-ата минута пък Фабиан Ореяна напредна на скорост и отправи удар по земя, който обаче не затрудни Ян Облак.

В началото на втората част Атлетико нанесе своя удар с прекрасна атака. В 49-ата минута Гризман хитро изведе с пета Вието в наказателното поле, той напредна до аутлинията и върна отново към французина, който отблизо нямаше как да сгреши за 0:1.

Голът като че ли още повече вдъхнови гостите. В 61-ата минута Яник Ферейра Караско отправи истинска бомба към вратата на Селта, но ударът му не порази целта. След това обаче на стадиона се изсипа пороен дъжд, който донякъде попречи на двата тима да покажат по-добър футбол. Все пак в 79-ата минута Ферейра Караско се възползва от една грешка в защитата на домакините, финтира двама противникови играчи и стреля във вратата за 0:2.

С тази победа Атлетико събра актив от 44 точки и се върна на върха във временното класиране. В същото време Селта записа трета поредна загуба и с 31 точки заема петото място.