Ейбар удари и Еспаньол

Отборът на Ейбар надигра с 2:1 гостуващия Еспаньол в двубой от 19-ия кръг на Ла Лига. Такаши Инуи (15) и Борха Гонсалес - Бастон (74 - дузпа) донесоха успеха на тима на Хосе Луис Мендилибар. За гостите от "Корнейя-Ел Прат" се разписа Жоан Жордан (22). След третата си последователна шампионатна победа баските се изкачиха на шеста позиция. Тимът на Констатин Гълка е 13-и.

По-добрата игра на домакините в началото на мача донесе голов резултат. В 15-ата минута Такаши Инуи вкара великолепен гол. Японският халф завъртя топката в далечния горен ъгъл с удар от 20 метра. Две минути по-късно азиатецът изпусна след рейд на Кеко. В 22-ата барселонци изравниха чрез опорния си халф Жоан Жордан. Той стреля, топката се отби в Александър Пантич и с помощта на гредата влезе в мрежата - 1:1. В 37-ата Ернан Перес можеше да накаже неразбирателство между Андер Капа и Асиер Риесго. В 43-ата "папагалчетата" пропуснаха нов шанс за гол, след като Иван Рамис изчисти "изоставената" топка. Полувремето завърши с пропуск на Борха Гонсалес - Бастон пред вратата на Пау Лопес.

В 64-ата минута Ернан Перес удари страничната греда след страхотен фалцов удар от 20 метра. В 66-ата Серхи Енрик направи голям пропуск от осем метра след хубав пробив на Инуи. Отново японецът беше герой в 72-ата минута, когато падна в наказателното поле след контакт с Хави Лопес. Десният бранител на каталунците, легнал на земята, препъна с тяло азиатския халф - дузпа. Бастон отбеляза от бялата точка за 2:1. В 85-ата Бастон беше изведен сам срещу Пау Лопес, опита да копне топката и стражът спаси.

Така Еспаньол ще посрещне Барселона с понижено самочувствие в сряда вечер в реванш от 1/8-финалите за Купата на краля.

Снимка: "Марка"