Наполи разпиля Тонев и компания и е зимен първенец - българинът със супер асистенция

Отборът на Наполи е зимен първенец в Серия "А" отново след 9520 дни! Тимът воден от страхотния през този сезон Гонсало Игуаин разпиля с 5:1 като гост Фрозиноне на Александър Тонев в мач от 19-ия кръг на калчото, с който завърши първата част от италианския елит. Аржентинската звезда вкара два гола и прекъсна серията си от две срещи без попадения, като се разписа в 30-ата минута от дузпа и в 60-ата минута след индивидуална акция, а освен него Раул Албилол (20), Марек Хамшик (59) и Маноло Габиадини (72) бяха точни. Българският национал пък се отличи с отлична асистенция в 82-ата минута, когато подаде за почетното попадение на новаците, дело на Паоло Саммарко.

Тимът на Маурицио Сари събра актив от 41 точки, като дръпна с две пред Интер. 12-ата загуба на Фрозиноне остави тима на 18-о място с актив от 15 точки.

Отборът от Неапол завършва за първи път от сезон 1989/1990 година на върха първата половина в първенството, като след това последва и второто, засега последно, Скудето за "небесносините". След Диего Армандо Марадона, друг аржентинец Гонсало Игуаин води тима към най-голямата мечта на тифозите. Бившият нападател на Реал Мадрид завършва първия полусезон с 18 попадения от 19 срещи, което за последните 55 години е най-доброто постижение в калчото.

Тонев започна мача от пейката, а Наполи търсеше победата от първата минута. В 20-ата минута след корнер Албилол вкара своя първи гол от 66 мача, след като не се бе разписвал от януари 2014 година. Десет минути по-късно Игуаин бе фаулиран в наказателното поле и сам реализира дузпата. Гостите диктуваха събитията и търсеха трети гол, който дойде в 59-ата минута. Това се случи буквално секунди след влизането в игра на Тонев. Марек Хамшик проби през центъра и после с хубав удар вкара своя четвърти гол за сезона и трети поред в Серия "А".

Буквално секунди по-късно Игуаин се подигра със защитата на Фрозиноне и вкара за 4:0, а резервата му Маноло Габиадини бе точен за 5:0 в 72-ата минута с майсторско изпълнение.

Последваха нови пропуски на гостите, а в 82-ата минута Тонев със страхотна асистенция изведе Саммарко, който вкара почетното попадение за крайното 1:5.

Следващият кръг Наполи приема Сасуоло, който нанесе една от двете загуби на тима през сезона, а днес повали Интер на "Сан Сиро".