Макароне повали Торо

Капитанът на Емполи Масимо Макароне се превърна в герой за тима си, след като донесе победата с 1:0 при гостуването на Торино в мач от 19-ия кръг на Серия "А". Голмайсторът бе точен в 56-ата минута със своето осмо попадение в тази кампания. Хосеф Мартинес пропиля две положения през първата част за Торо, а Марио Руи удари гредата от фаул за гостите. След попадението на Макароне, Рикадо Сапонара пропиля отлична възможност да удвои. Играчите на домакините пък не успяха да върнат попадението въпреки пробивите на Бруно Перес и продължиха лошата си серия с трета поредна загуба.

Тифозите на домакините изпратиха с бурни освирквания футболистите на Джанпиеро Вентура, които са 14-и с 22 точки. Тосканците пък изместиха Милан след петата си победа в последните шест мача и с актив от 30 точки се изкачиха на седмо място.