Берое с разгромна победа в София

Отборът на Берое (Стара Загора) записа една от най-изразителните си победи от началото на сезон 2015/16 в Националната Баскетболна Лига при дамите, след като в двубой от XII кръг се наложи при визитата си на Септември 97 (София) с категоричното 113:41.

Анна Римпова се отличи с „дабъл-дабъл” за победителките – 21 точки и 10 борби, Лакейша Сътън и Британи Монгомъри добавиха съответно по 19 и 16 точки, а Милена Томова и Зорница Найденова завършиха с по 15 точки.

За домакините от Септември 97 най-резултатни бяха Ивона Илиева и Александра Петрова, които отбялзаха съответно по 14 и 10 точки.

Гостенките от Стара Загора си подсигуриха успеха още в първат четвърт на мача, когато допуснаха едва пет точки в собствения си кош, а същевременно нападението им също бе безпогрешно и частта приключи при 24 точки разлика – 29:5. До почивката ситуацията на се промени особено и след 20 минути игра Берое имаше убийствена преднина – 58:17.

Ситуацията на терена не се промени и през второто полувреме. Берое продължи да трупа аванс, докато баскетболистките на Септември 97 просто нямаха сили да се противопоставят. Така след 30 минути игра разликата вече бе 60 точки – 83:23, а до последния съдийски сигнал преднината на тима от Стара Загора премина границата от 70 точки, за крайното 113:41.