Дузпа в 95-ата минута повали Интер след куп пропуски

Лидерът в Серия "А" Интер допусна сензационна загуба от Сасуоло на "Джузепе Меаца" с 0:1 в 19-ия кръг. "Нерадзурите" търсеха победата с всички сили и се скъсаха да пропускат, като Андреа Консили направи страхотни спасявания. Доменико Берарди пък бе точен от дузпа в последната минута на петминутното продължение и нанесе четвърта загуба на играчите водени от Роберто Манчини.

Страхотен двубой изигра вратарят Андреа Консили, който спаси всичко възможно пред своята врата. Мауро Икарди пък пропусна целта в началото, а резервата Родриго Паласио пропусна най-чистото положение, когато Франческо Ачерби изби пред голлинията на празната врата в 79-ата минута. Лош ден имаше и Адем Ляич, който на няколко пъти пробва да се разпише, но Консили бе безупречен в 43-ата минута и 63-ата минута.

Стражът парира и удар на Стеван Йоветив минута преди края. Неговият колега Самир Ханданович също показа класа, като през първата част спря Симоне Мисириоли, а след почивката в 82-ата минута и Флоро Флорес.

"Нерадзурите" се бяха хвърлили с всички сили напред да търсят 10-та победа с 1:0 през този сезон, когато се случи най-неочакваното на "Меаца". Жоао Миранда и Жейсон Мурийо сбъркаха фатално и бразилецът извърши нарушение в наказателното поле срещу Грегъри Дефрел.

Реферът показа бялата точка, а зад топката застана Берарди, който не сбърка и вгорчи тифозите в Милано, които очакваха нова победа и Интер да стане зимен първенец след шест години.

Интересното е, че това е негов втори гол този сезон на "Меаца" след този срещу Милан, а също така и втори поред от дузпа след 90-ата минута срещу Интер в Серия "А". Голмайсторът се разписа в 93-ата минута за историческата първа победа на Сасуоло над Интер с 3:1 през пролетта на миналия сезон, след като преди това "черно-сините" имаха голова разлика 15:0 в първите три мача срещу тима на Еузебио Ди Франческо.

Сасуоло вече е на шесто място с актив от 31 точки, като изостава само на три от Рома, но има и мач по-малко от "вълците".

Интер остана на първо място преди останалите мачове с актив от 39 точки, но може да бъде изпреварен от Наполи и настигнат от Ювентус при победите на основните конкуренти на "нерадзурите".