Раонич детронира Федерер и покори Бризбън (видео)

Канадецът Милош Раонич триумфира с титлата на турнира по тенис в австралийския град Бризбейн с награден фонд 461330 долара. Поставеният под номер 4 Раонич се наложи на финала над защитаващия титлата си и водач в схемата Роджър Федерер с 6:4, 6:4 за 87 минути и взе реванш за загубата си от швейцареца в миналогодишния мач за трофея.

Канадецът сервира стабилно и не допусна пробив в мача, за да запише втория си успех в 11 мача срещу Федерер. Раонич спечели подаването на противника си в деветия гейм по пътя си към успеха в първия сет, в който не даде никакъв шанс на швейцареца при собствен сервис. Във втората част Федерер стигна до първата си и единствена възможност за пробив, но не успя да я реализира, а след това канадецът проби за 4:3 и до края нямаше проблеми.

Така Раонич взе осма титла в кариерата си и си гарантира поне един спечелен трофей в шести пореден сезон.

34-годишният швейцарец пък остана с 88 титли след 136-ия си финал.