И Монако не успя да победи Газелек Аячо

Отборът на Газелек Аячо за пореден път през този сезон показа, че е една от приятните изненади във френския шампионат. Корсиканците започнаха 2016 година с равенство 2:2 при визитата си на Монако в мач от 20-ия кръг на Лига 1 и така вече цели десет поредни мача нямат загуба. Играчите на Тиери Лорей дори могат да съжаляват, че не си тръгнаха с три точки от Княжеството, тъй като водеха с 2:0 на почивката.

Халид Бутаиб откри резултата още в деветата минута, след като засече с плонж едно центриране на Исиага Сила. В 31-ата Джон Чибумбу удвои след скоростна контраатака и пас на Мохамед Ларби. След почивката Монако взе инициативата и в 51-ата минута Фабиньо намали от дузпа, а в 74-ата ветеранът Рикардо Карвальо изравни с глава. До края на мача Монако се опита да стигне до пълен обрат, но защитата на Аячо действаше сигурно.

По този начин Монако изгиуби втората си позиция в шампионата и вече е трети с 33 точки - на една от втория Анже и на 21 от лидера Пари Сен Жермен. Газелек пък е с 25 на 12-а позиция.