100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 1:7

Барса се забавлява, Меси опъва мрежи (видео + галерия)

Отборът на Барселона записа убедителна победа с 4:0 над Гранада в среща от 19-ия кръг на Ла Лига, играна пред 70 720 зрители на "Камп Ноу" и пред погледа на Христо Стоичков. Лионел Меси вкара хеттрик след точни изпълнения в 8-ата, 14-ата и 58-ата минути, а Неймар добави още едно попадение в 83-ата. "Лос кулес" не изпитаха затруднения в нито един момент от срещата и спестиха сили преди реванша с Еспаньол за Купата на краля. Барса временно завзе лидерската позиция в класирането преди утрешния мач на Атлетико Мадрид, като "дюшекчиите" ще излязат с двубой повече в края на кръга.

Барселона - Гранада Дебютиралите в сряда Алейш Видал и Арда Туран намериха места в състава на Луис Енрике - първият като десен бранител, а вторият в халфовата линия. Лионел Меси, Луис Суарес и Неймар очаквано оформиха нападателния тризъбец. Хосе Рамон Сандовал разчиташе на 4-2-3-1 с централен нападател 18-годишния Адалберто Пеняранда.

Каталунците съумяха да открият резултата с първата си хубава комбинация пред вратата на Андрес Фернандес, ако не броим паса на Меси към Жорди Алба, при който бранителят беше в засада. В осмата минута Меси подаде наляво, Суарес пропусна топката за Арда, турският халф асистира на бързо включилия се Лео, който чукна в мрежата - 1:0. При последния пас останаха съмнения за засада.

В 13-ата бившият играч на Атлетико Мадрид и Иван Ракитич разиграха прекрасно с главички, номер 7 беше изведен очи в очи срещу вратаря, но притичалият Кристиано Бираги чукна леко топката. Минута по-късно барселонци вкараха втори гол. Луис Суарес получи топката при съмнения за засада, а уругваецът подаде към Меси, който вкара на празна врата - 2:0.

Барселона - Гранада Гостите от "Лос Карменес" играеха смело и открито и това позволяваше на "синьо-червените" нападатели да нахлуват на скорост. В 23-ата минута топката мина под крака на Томас Вермален, но Жорди Алба застана на пътя на топката и предотврати опасността пред Клаудио Браво. В 27-ата "Камп Ноу" вече виждаше третия гол във вратата на Андрес Фернандес. Суарес и Неймар направиха двойно подаване в наказателното поле, "деветката" преодоля вратаря и когато само трябваше да насочи в празната врата, не съумя да уцели добре топката, изкарвайки я в аут. Това е втори кристален пропуск за Лучо в рамките на четири дни след изпълнението в заключителните секунди на двубоя с Еспаньол.

В 31-ата минута Алейш Видал се включи отдясно и поднесе чудесна ниска топка за Меси, който не насочи достатъчно прецизно от осем метра и вратарят изби. В 42-ата Ракитич преодоля защитата на андалуския тим с хубаво подаване към далечната греда, при което Ней Джуниър опита красив удар от въздуха - топката се оплете от външната страна на мрежата.

Барселона - Гранада "Лос блаугранас" започнаха второто полувреме доста отпуснато и позволиха два опасни наказателни удара пред Браво. При втория в 53-ата минута чилийският страж улови топката след нисък изстрел на Давид Ломбан. В 55-ата съдията Веласко Карбайо подмина кристална дузпа за домакините. Диего Майнс изрита Луис Суарес, но реферът остави играта да продължи.

В 58-ата Сержи Роберто изведе Неймар в лявата част на наказателното пое, топката се удари в гредата след изстрела на бразилеца, а при добавката Меси изпревари Майнс и оформи своя хеттрик - 25-и за него в Примера. В 67-ата Рубен Рочина отправи силен удар, при който Браво не рискува и боксира. И преди почивката юношата на Барса имаше два шута по посока на вратата, преминали извън очертанията. Каталунците вкараха и четвърти гол в края на двубоя. В 83-ата минута Меси умишлено остави топката за Неймар, който сам срещу вратаря лесно заби кълбото в мрежата за 4:0.

Барселона - Гранада След този мач убийственото трио на Барса вече има 39 шампионатни гола от общо 44 отборни. В головата сметка на Меси в Ла Лига вече има 9 попадения, а лидери са Луис Суарес и Неймар с по 15.