Джокович - Надал е финалът в Доха

Водачът в световната ранглиста Новак Джокович и испанецът Рафаел Надал ще играят на финала на турнира по тенис в Доха с награден фонд 1.28 милиона долара. Рафаел Надал, поставен под номер 2 в основната схема, победи в първия полуфинал Иля Марченко от Украйна с 6:3 и 6:4. Във втория полуфинал Новак Джокович победи чеха Томаш Бердих с 6:3, 7:6. Чехът оказа сериозна съпротива на най-добрия тенисист в света, но в крайна сметка трябваше да го поздрави с победата и така Джокович има 22 победи и 2 загуби в срещите си с Бердих.

Томаш Бердих още в първия гейм на първия сет проби сервиса на Джокович и бързо поведе с 3:1, но след това сръбският тенисист бързо успя да изравни - 3:3, а след това и да спечели първия сет с 6:3. Във втория сет и двамата тенисисти бяха сигурни в геймовете, когато сервираха, и победителят бе излъчен с тайбрек след един час и 43 минути игра. Така Новак Джокович продължи да показва отлични резултати и през новата 2016 година и за 16-ти пореден път успя да се класира за финал, в който за 47-ми път в кариерата си ще играе срещу бившия номер 1 и голям съперник Рафаел Надал.