Джокович се класира за полуфиналите в Доха

Поставеният под номер 1 Новак Джокович (Сърбия) се класира за полуфиналите на турнира по тенис в Доха (Катар) с награден фонд 1.28 милиона долара. Лидерът в световната ранглиста победи с 6:3, 7:5 осмия в схемата Леонардо Майер от Аржентина.

Майер затрудни сериозно съперника си във втората част, в която реализира ранен пробив и при 5:4 дори сервираше за сета, но в решаващия гейм направи четири непредизвикани грешки, след което допусна и обрат.

Така за място на финала Джокович ще срещне номер 3 Томаш Бердих (Чехия), който лесно елиминира британеца Кейл Едмънд с 6:3, 6:2. Сърбинът има само 2 загуби в 23 мача срещу Бердих досега.

В другия полуфинал ще се срещнат шампионът от 2014 година Рафаел Надал (Испания) и Иля Марченко (Украйна).