ФедЕкспрес прелетя покрай квалификант и застана на пътя на Григор

Роджър Федерер започна 2016 година с гръмка победа, след като отнесе германския квалификант Тобиас Камке във втория кръг на тенис турнира в Бризбън (Авл) с награден фонд 494 310 долара. Водачът в основната схема разби №277 в световната ранглиста с 6:2, 6:1, като мачът им на "Пат Рафтър Арена" продължи само 55 минути.

Така швейцарецът се класира за четвъртфиналите, където го очаква Григор Димитров. По-рано днес най-добрият български тенисист имаше тежък мач срещу сърбина Виктор Троицки, но след мъжка игра успя да стопи пасив от един сет и провив във втория, за да спечели с 5:7, 7:6(2), 6:2 след 2,47 часа игра.

Федерер и Гришо имат три мача помежду си до момента, като българинът няма дори един спечелен сет в тях. Последният им сблъсък бе отново в Бризбън - на полуфиналите през миналия сезон, когато швейцарецът спечели 6:2, 6:2, а впоследствие вдигна и шампионския трофей. Димитров загуби още две срещи от четвъртфиналите на домашния турнир на Федерер в Базел. Хасковлията първо загуби с 3:6, 6:7(2) през 2013 година, а през 2014-а падна с 6:7(4), 2:6.

Двамата ще се изправят един срещу друг отново в петък, като двубоят им четвърти в програмата на централния корт и няма да започне преди 11,00 часа българско време.

Федерер е трети в класацията на АТР в момента. Той има 88 титли в кариерата си, рекордните 17 от които в турнирите от Големия шлем. Швейцарецът е заработил над 97.3 милиона долара от наградни фондове в кариерата си досега.