Джокович се разправи с Вердаско, ще играе 1/4-финал в Доха

Водачът в световната ранглиста по тенис Новак Джокович се класира за четвъртфиналите на турнира в Доха (Катар) с награден фонд 1,28 милиона долара. Сърбинът победи без проблеми Фернандо Вердаско от Испания с 6:2, 6:2 за 69 минути, след като направи четири пробива в двубоя. В спор за място на полуфиналите Джокович ще играе срещу номер 8 Леонардо Майер (Аржентина), който отстрани Пабло Андухар (Испания) с 6:2, 6:4. Джокович има 8 победи и 4 загуби срещу Вердаско и 17 поредни спечелени двубои срещу тенисисти от Испания от 2014 година насам.

За четвъртфиналите се класира седмият поставен Жереми Шарди (Франция) след успех над сънародника си Пол-Анри Матийо с 6:2, 6:4 за 66 минути. Следващият съперник на Шарди е Иля Марченко (Украйна), който победи Теймураз Габашвили (Русия) с 6:4, 6:2. Руснакът Андрей Кузнецов също е четвъртфиналист, след като надделя над Рикардас Беранкис (Литва) със 7:6(6), 6:1.

Снимка: atpworldtour.com