Валенсия и Негредо смачкаха Гранада (видео)

Отборът на Валенсия разпиля с 4:0 Гранада в първа среща от 1/8-финалите за Купата на краля. Алваро Негредо се отличи с хеттрик след две дузпи (63 и 82) и гол от игрова ситуация в седмата минута. Родриго Морено отбеляза в 35-ата минута. Реваншът е в Андалусия е след седмица.

Домакините започнаха по-силно и до втората минута се откриха две възможности за Санти Мина. В седмата Алваро Негредо се пребори на ръба на позволеното за топката и отблизо матира Иван Келава. Последваха положения пред вратата на Матю Райън.

В 25-ата минута младият талант на андалусците Адалберто Пеняранда реши да стреля ниско по диагонала вместо да подава настрани към Айзък Съксес. Ударът му не се получи и топката премина много близо до гредата, но в аут. В 35-ата Мина се измъкна от засадата и сам срещу вратаря подаде към Родриго Морено, който вкара на празна врата - 2:0.

В началото на втората част Келава спаси с крак след изстрел на Родриго. В 53-ата минута Райън полетя, за да отрази много точен удар с глава на Жан-Силвен Бабин. В 62-ата Санти Мина пусна топката покрай двама и беше фаулиран в наказателното поле. Негредо изпълни дузпата безупречно - 3:0. В 68-ата Родриго Морено премина лесно между двама, ала сам срещу вратаря насочи в неговия крак.

В 82-ата минута Негредо оформи своя хеттрик, след като вкара втора дузпа. Тя беше отсъдена за задържане в наказателното поле. Номер 7 първоначално не възнамеряваше да бие дузпата, но съотборниците му и публиката го убедиха да го стори - 4:0.

Това е втора победа за новия наставник Гари Невил, като и двете обаче са в турнира за Купата на краля.

Снимка: "Марка"