Юноша на Рома наказа "вълците" във Верона (видео)

Тимът на Рома започна с лош резултат 2016 година. "Вълците" от Вечния град стигнаха само до равенство 3:3 при гостуването си на Киево на "Марк'Антонио Бентегоди" в среща от 18-ия кръг на италианската Серия "А". Столичани имаха аванс от 2:0, а след това и от 3:2 в резултата, но не успяха да удържат победата, която им се изплъзна след гол за 3:3 на юношата на "вълците" Симоне Пепе в 85-ата минута. Преди това Садик Умар (7) и Алесандро Флоренци (37) бяха точни за Рома, но Киево изравни с попадения на Алберто Палоски (44) и Дарио Дайнели (58). Яго Фалке (71) върна надеждите на "джалоросите", че могат да си тръгнат с трите точки, но те бяха попарени от късното попадение от фаул на Пепе.

Мачът започна по възможно най-добрия начин за Рома. Още в 7-ата минута "вълците" излязоха напред в резултата. Действащият на върха на атаката котдивоарец Жервиньо проби отблично в наказателното поле на домакините и асистира на младия нигерийски нападател Садик Умар, който се прокардна между двама-трима бранители на веронци и отблизо насочи топката в мрежата, реализирайки попадение във втори пореден мач за столичани.

"Летящите магаренца" отговориха с опасна атака в 12-ата минута, при която Алберто Палоски получи шанс да стреля отблизо, но не уцели вратата на Войчех Шчесни. Три минути по-късно пък бразилският ветеран Майкон застраши вратата на Киево отдясно, но стреля неточно. В 19-ата минута Жервиньо отново напредна отляво и подаде отлично на Мохамед Салах, но ударът на египетския нападател бе блокиран. В 29-ата минута Майкон тества Албано Бисари с мощен далечен шут, но вратарят внимаваше и изби в ъглов удар.

В 34-ата минута Садик Умар пропусна великолепен шанс да вкара втори гол в срещата. 18-годишният нигериец по прекрасен начин се измъкна от отбраната на Киево и се озова очи в очи с Бисари, но ударът му отблизо по земя не намери целта.

Рома обаче играеше добре преди почивката и в 37-ата минута столичани вкараха втори гол, който всъщност си беше чист подарък от странан а Киево. Защитникът на веронци Бощиян Сесар подцени ситуацията и играещият като дефанзивен халф днес Алесандро Флоренци пресече паса му и показа страхотна бързина, с която наказа грешката. Универсалният играч на "вълците" изскочи очи в очи с Бисари и с диагонален удар по земя изпрати топката в мрежата за 0:2.

Тимът на Роландо Маран все пак се върна в мача минута преди края на първата част, въпреки че наставникът на "летящите магаренца" трябваше да извърши две принудителни смени преди почивката. Защитникът Алесандро Гамберини и нападателят Рикардо Меджорини не успяха да доиграят мача заради контузии. В 44-ата минута резервата Роберто Инглезе получи топката в наказателното поле на гостите и бе оставен от бранителите на Рома да стреля към вратата на Шчесни. Полският страж закачи леко топката, тя се отби от гредата и от голлинията Алберто Палоски я довкара във вратата, като изпревари Антонио Рюдигер - 1:2.

В 56-ата минута Салах пропиля златна възможност за 1:3. Той бе изпуснат от защитата на домакините и получи топката в наказателното поле на Киево, но не успя да преодолее Бисари. Веронци недоволстваха заради неотсъдена засада на египтянина, но такава действително нямаше.

И вместо Рома да си върне аванса от два гола в резултата, в 58-ата минута Киево реализира попадение за 2:2. След центриране на Валтер Бирса от ъглов удар отбраната на Рома и стражът Шчесни не действаха както трябва и позволиха на защитника Дарио Дайнели да протегне крак и от непосредствена близост да отклони топката в мрежата.

В 69-ата минута Салах бе принудително сменен от тийнейджъра Лоренцо Ди Ливио, тъй като получи травма.

Две минути по-късно Рома поведе с 3:2 в резултата. Яго Фалке с прецизен удар по земя от границата на наказателното поле изпрати топката в мрежата и Рома пак бе по-близо до победата.

Трите точки обаче се изплъзнаха на "вълците". В 85-ата минута току-що появилият се на терена Симоне Пепе стреля от фаул и първоначално изглеждаше, че Шчесни е избил топката от голлинията, след което играч на Киево направи невероятен пропуск при добавката и шутира право в тялото на полския вратар на "вълците". Оказа се обаче, че топката е преминала голлинията с пълния си обем след изстрела от фаул на Пепе и резултатът стана 3:3. Любопитно за отбелязване е, че Симоне Пепе, който е бивш италиански национал и екс-футболист на Ювентус, е също така юноша на "вълците".

Двубоят завърши без победител и отборът на Руди Гарсия записа нов разочароващ резултат този сезон, а нищо чудно това да се окаже и последният мач за френския специалист начело на "вълците".

След това равенство Рома заема пето място в класирането с 33 точки. Киево е 12-и с 23, а лидер е Фиорентина с 38 точки, пред Ювентус с 36. На трета и четвърта позиция са съответно Интер с 36 и Наполи с 35 точки, като двата тима ще изиграят мачовете си от кръга по-късно тази вечер.