94-ият в света детронира Ферер в Доха

Миналогодишният шампион Давид Ферер (Испания) отпадна в първия кръг на турнира по тенис в Доха (Катар) с награден фонд 1,28 милиона долара. Поставеният под номер 4 Ферер загуби от украинеца Иля Марченко със 7:6 (8), 3:6, 2:6 след 2.18 часа игра. Марченко, 94-и в световната ранглиста, записа първа победа в кариерата си над играч от Топ 10. Украинецът ще срещне във втория кръг Теймураз Габашвили (Русия), който елиминира италианеца Симоне Болели с 4:6, 6:4, 6:1.

"Той беше по-добър от мен през целия мач. Още от първия сет заслужаваше победата. Аз очевидно не показах моята игра. Не сервирах добре. Във втория и в третия сет той беше много по-агресивен", коментира Ферер.

Миналогодишният вицешампион Томаш Бердих (Чехия) пък направи успешен старт на сезона. Третият в схемата Бердих се справи с украинеца Серхий Стаховский със 7:5, 6:4 за 78 минути. За място на четвъртфиналите чехът ще се изправи срещу Дамир Джумхур от Босна и Херцеговина, който елиминира Марко Чекинато от Италия с 6:4, 6:2.