Хетафе разплака Спортинг със светкавичен обрат (видео)

Отборът на Хетафе победи с 2:1 Спортинг Хихон в последната среща от 18-ия кръг на Примера дивисион. Гостите от Мадрид направиха пълен обрат в мача в рамкита само на две минути и така нанесоха трета поредна загуба на своя съперник.

Спортинг пръв откри резултата още в 16-ата минута, когато Мигел Гереро финтира няколко защитници в наказателното поле и подаде на Антонио Санарбия, който отблизо прати топката във вратата за 1:0.

През втората част обаче Хетафе бе по-добрият тим на терена и първо в 57-ата минута си спечели дузпа, но Педро Леон пропусна от бялата точка, като удари греда. Гостите обаче продължиха да натискат и в 69-ата минута Пабло Сарабия центрира от фаул и Хуан Кала с глава порази вратата за 1:1. По-малко от две минути след това Стефан Шчепович овладя перфектно пред наказателното поле, финтира прекия си пазач и подаде на Сарабия, който хладнокръвно реализира за 1:2 и обърна нещата в полза на своя тим.

Така Хетафе сложи край на серията си от 4 мача без победа и с актив от 20 точки излезе 13-ти. Спортинг пък остава под чертата на 18-ото място с 15 точки до момента.