Нова спорна дузпа в Испания донесе победата на Виляреал в 95-ата (видео)

Отборът на Виляреал спечели с 2:1 гостуването си на Депортиво Ла Коруня в двубой от 18-ия кръг на Ла Лига. Бруно Сориано откри за гостите от "Ел Мадригал" в 36-ата минута, но Луис Алберто изравни в 48-ата. В 94-ата минута съдията Фернандес Борбалан продължи тенденцията за лесно свирене на дузпи, след като посочи бялата точка при падане на Самуел Гарсия, а Бруно донесе успеха на "жълтите".

През първото полувреме играта на "Риасор" беше изравнена, а домакините си изпатиха при единствената много добра възможност за гол пред своята врата. В 36-ата минута Жонатан дос Сантос комбинира с Марио Гаспар отдясно, той намери непокрития Бруно Сориано около дузпата, откъдето капитанът стреля много точно - 0:1. Най-доброто положение за галиския тим преди почивката се откри пред Лукас Перес в 25-ата минута след груба грешка на Матео Мусакио.

В 48-ата минута "бяло-сините" съумяха да изравнят след хубаво включване на Лукас по десния фланг. Той центрира ниско пред малкото наказателно поле, където Луис Алберто насочи между краката на Алфонс Ареола - 1:1. Минута по-късно Лукас Перес не стреля точно от страхотна позиция. Още минута след това Денис Суарес беше изведен сам срещу Херман Лукс - стражът изби с крак. До края на срещата двата тима не рискува и срещата закономерно вървеше към равенство. В 94-ата минута реферът наду свирката, виждайки нарушение на Фернандо Наваро срещу Саму Гарсия. Нападателят на кастейонци се хвана за главата, въпреки че контактът беше по-различен.

Снимка: "Марка"